چرا صندلی‌های اداری معمولا 5 پایه و چرخ دارند؟

چرا صندلی‌های اداری معمولا 5 پایه و چرخ دارند؟

 

اکثر (اگر نه همه) صندلی‌های اداری چرخ دار در بازار دارای 5 پایه هستند. اما آیا دلیل این تصمیم طراحی را می‌دانید؟ در این مقاله از گروه مهندسین تخت جمشید در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

هدف اصلی از طراحی پنج پایه برای صندلی اداری ثابت نگه داشتن صندلی در حین استفاده از آن است. صندلی‌های معمولی فقط با 4 پایه نیز قابل استفاده هستند، اما مؤسسه ملی بهداشت برای صندلی‌های اداری، پایه‌های صندلی 5 نقطه‌ای را توصیه می‌کند تا صندلی بتواند تا حد امکان پایدار باشد و از واژگونی صندلی یا ایجاد مشکلات دیگر جلوگیری کند. صندلی‌های اداری به طور جهانی با پنج پایه ساخته می‌شوند. بسیار عجیب است که یک صندلی اداری با تعداد پایه‌های کمتری پیدا کنید.

آیا تا به حال به دلیل این موضوع فکر کرده اید؟ اگر صاحب یک صندلی ارگونومیک اداری هستید و می‌خواهید مکانیسم‌های پشت پایه‌های صندلی فلزی آن را بدانید، به بخش بعدی بروید.

 

یک صندلی معمولی به طور معمول دارای چهار پایه است. اما چرا؟

 

مدل های صندلی اداری

 

صندلی‌های اداری با عملکرد یک صندلی پایه همراه با چند مکانیک دیگر مطابقت دارند که به کاربر کمک می‌کند در طول جلسات کاری خود راحت بماند. اکثر صندلی‌ها دارای چهار پایه هستند زیرا حمل وزن بیشتر را برای کل واحد آسان تر می‌کند. هر پا وزن کمتری را تحمل می‌کند، به این معنی که وزن کاربر یکنواخت خواهد بود.

علاوه بر موارد گفته شده در بالا، ساختن صندلی‌هایی با چهار پایه آسان‌تر است، زیرا هر پایه با زاویه 90 درجه در محصول نهایی ادغام می‌شود و طول یکسانی دارد و تقارن و ظاهری زیباتر به نتیجه کار می‌دهد. اگرچه صندلی‌هایی با سه پایه وجود دارند، اما صندلی‌های چهارپایه حتی می‌توانند حمایت بیشتری از کاربر داشته و کمتر در معرض افتادن قرار بگیرند.

 

چرا صندلی‌های اداری 5 پایه دارند؟

 

صندلی های حرفه ای اداری

 

می‌دانیم که صندلی‌ها معمولا دارای چهار پایه هستند زیرا طراحی و ساخت آن‌ها را آسان می‌کند. آنها همچنین ثبات بیشتری را برای کاربر فراهم می‌کنند و در بیشتر مواقع او را راحت نگه می‌دارند. وقتی صحبت از صندلی‌های اداری به میان می‌آید، دلیل پنج پایه بودن آن‌ها مستقیماً به پایه چرخ صندلی اداری مربوط می‌شود. برای شروع، یک پست مرکزی هیدرولیک همیشه در طراحی گنجانده شده و چنین پایه ای امکان انتخاب تعداد خاصی از پایه‌ها را فراهم می‌کند. اما دلایلی که باعث می‌شود صندلی اداری با 5 پایه وارد باز شود به صورت زیر بیان می‌شوند:

  • صندلی با پایه‌های بیشتر احتمالاً سنگین‌تر و در نتیجه بادوام‌تر است.
  • صندلی با پایه‌های بیشتر ثبات بهتری را فراهم می‌کند.
  • صندلی‌های چرخ دار عمر طولانی دارند زیرا وزن کاربر به طور یکنواخت توزیع می‌شود.
  • و در آخر می‌توان گفت تعداد پایه‌های فرد از لرزش صندلی جلوگیری می‌کند.

همه این جنبه‌ها باعث می‌شود صندلی‌های اداری چرخ دار با پنج پایه و چرخ برای محیط اداری مناسب‌تر باشند. آن‌ها باعث راحتی بیشتر کاربر شده و در عین حال تمام ثبات لازم را برای او فراهم می‌کنند تا برای مدت طولانی در حین انجام مسئولیت‌های خود بی حرکت بماند.

 

چرا صندلی‌های اداری دارای چرخ هستند؟

بیشتر صندلی‌های مدیریتی و اداری دارای چرخ هستند. این طرح برای اولین بار توسط چارلز داروین مطرح شد، که چرخ‌هایی را در صندلی اداری خود نصب کرد تا بتواند در طول تحقیقات خود سریع‌تر از جایی به مکان دیگر برود. فراموش نکنیم که چارلز داروین بیشتر عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد گیاهان و حیوانات کرد. با این حال، صندلی‌های چرخ دار در قرن 19 هنوز در دسترس نبودند.

هدف داروین حرکت راحت در حالت نشسته بود. از این رو، طرحی نوآورانه ارائه کرد که می‌توانست به او کمک کند بدون اینکه لزوماً بلند شود، حرکت کند. از آن زمان، تقریباً تمام صندلی‌های اداری در سراسر جهان شامل چرخ هستند.

 

تعویض چرخ‌های صندلی اداری

همه چرخ‌ها یکسان ساخته نمی‌شوند. برخی از صندلی‌های اداری چرخ دار در برخی از انواع کفپوش‌ها مانند کاشی یا چوب بسیار سخت حرکت می‌کنند. در این صورت، همیشه این امکان را دارید که چنین چرخ‌هایی را تعویض کنید و از چرخ‌های «نرم‌تر» استفاده کنید. به این ترتیب، می‌توانید کفپوش خود را حفظ کرده و به راحتی به استفاده از صندلی خود ادامه دهید. اگر کفپوش چوبی دارید، شاید بخواهید به چند چرخ صندلی مناسب برای کفپوش چوبی نگاهی بیاندازید. چرخ‌های صندلی اداری غلتکی یا شاید چرخ‌های صندلی لاستیکی KERDOM ممکن است برای سایر انواع کفپوش مناسب باشند. بسیاری از گزینه‌های دیگر نیز وجود دارد که برای انواع خاصی از کفپوش طراحی شده اند.

در هنگام تعویض چرخ‌های صندلی اداری جدید خود هیچ مشکلی نخواهید داشت، حتی اگر با پایه صندلی اداری سنگینی سروکار داشته باشید. چرخ‌های صندلی اداری محصولات جهانی هستند، به این معنی که تقریباً با هر صندلی اداری موجود سازگار می‌باشند.

 

صندلی حرفه ای اداری

 

جایگزینی برای صندلی اداری چرخ دار

صندلی‌های اداری معمولی چرخ دار تنها گزینه ای نیست که شما برای نشستن راحت در محیط کاری خود دارید. شما همچنین می‌توانید یک صندلی ارگونومیک انتخاب کنید، که ممکن است ثبات مشابهی داشته باشد، اما برای محیط‌های کاری خاص، مانند هنرمندانی که به تحرک بیشتری نیاز دارند، مناسب باشد. چهارپایه‌های ارگونومیک می‌توانند مقرون به صرفه و تقریباً به اندازه یک صندلی اداری معمولی راحت باشند. همچنین می‌توانید انواع دیگر صندلی‌ها را بررسی کنید. با این حال، صندلی‌های اداری چرخ دار در حال حاضر استاندارد هستند، زیرا پیدا کردن آنها راحت و آسان است.

 

نتیجه بحث

یک صندلی اداری با عملکرد اصلی یک صندلی معمولی مطابقت دارد، اما چند ویژگی به آن‌ها اضافه کرده تا آن را برای یک محیط اداری مناسب تر کند. صندلی اداری چرخ دار تحرک بیشتری را در محل کار به کاربر می‌دهد. صندلی‌های اداری دارای پنج پایه هستند زیرا در هنگام استفاده ثبات بیشتری را برای کاربر فراهم کرده و در صورت قرار گرفتن روی سطح ناهموار از تکان خوردن و لرزش اضافی جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، این طراحی باعث دوام بیشتر صندلی اداری می‌شود.

تقریباً غیرممکن است که یک صندلی اداری پیدا کنید که در حال حاضر پنج پایه نداشته باشد. با این حال، اگر به هر دلیلی به دنبال گزینه متفاوتی هستید، صندلی‌های ارگونومیک امروزی ممکن است برای شما مناسب باشند.

چه به دنبال یک صندلی ارگونومیک جدید، یک چهارپایه ارگونومیک یا شاید چرخ‌های جدید برای صندلی خود باشید، توصیه می‌کنیم نگاهی به صندلی‌های ما در گروه مهندسین تخت جمشید بیاندازید. شما می‌توانید انواع لوازم جانبی، صندلی‌های ارگونومیک، چهارپایه و انواع میز را با قیمت‌های ویژه تهیه کنید. بنابراین، اگر دفتر شما هنوز به طور کامل مجهز نشده است، اکنون زمان آن است که این کار را انجام دهید!

 

فروش آنلاین تجهیزات گیمینگ

 

دیدگاه کاربران (0)

افزودن یک دیدگاه

    هیچ نظری برای نمایش وجود ندارد
{Title}